TAM KAPANMADA İZLEMELİK DİZİ VE FİLM TAVSİYELERİ

Hey, sen! Evet evet, sen. Karantinada izleyecek bir şeyler arayışında olduğun ta buradan belli oluyor 😊 Artık bu arayışa bir son verme vaktin geldi. Çünkü senin için tam kapanmada izleyebileceğin birbirinden güzel dizi ve film listesi derledim. Üstelik listeyi pek de abartmadım. Haydi! Lafı fazla dolandırmadan güzel bir filmle yazımıza başlayalım.

The Intern | 2015

The Intern. Çok sevdiğim, bitince insanın içini hoş eden, ailenizle izleyebileceğiniz bir film. Film, hayatı sürekli çalışmakla geçen yetmiş yaşındaki dul Ben Whittaker’ın (Robert De Niro), emekliliğin ve yalnızlığın verdiği durağanlığa dur diyebileceği bir fırsatla karşılaşması ve başarılı bir moda şirketinin sahibi olan işkolik Jules Ostin’in (Anna Hathaway) stajyeri (?) olarak tekrar iş hayatına dönmesi üzerine gelişen olayları anlatıyor. Hızımızı kesmeden listemize devam edelim.

True Detective (Birinci Sezon) | 2014-2019

Listemize, kuzenimin (kendisine buradan saygılar 👋) tavsiyesi üzerine izlediğim ve hayran olduğum bir dizi ile devam etmek istiyorum: True Detective. Antoloji formatında bir Amerikan suç drama televizyon dizisi olan True Detective’in ilk sezonunda, Louisiana’da 17 yıl boyunca bir seri katili yakalamak için iz süren iki cinayet masası dedektifinin öyküsü anlatılır. Her sezon oyuncu kadrosu değişen dizinin şu anlık sadece ilk sezonunu izledim (Bir de ilk sezonda başrol olan Matthew McConaughey’in ikinci sezonda olmamasının şokunu hala yaşadığımdan diğer sezonları izleyecek ruh halinde değilim 😊). Tabii dilerseniz siz diğer sezonları da izleyebilirsiniz.

Suits | 2011-2019

Geldik listemizin son önerisine: Suits. Bu diziyi tam kapanmada bitirebilmeniz biraz zor çünkü dizi dokuz sezon 😐 Ama bu diziyi liste dışında bırakmam evrendeki tüm takım elbiselere ve dizideki favori karakterim olan Harvey Specter’a büyük ayıp olacağından kendisini göz ardı edemedim. Velhasılıkelam, güzel dizi 😊

Gabriel Macht ve Patrick J. Adams’ın başrollerinde oynadığı bir televizyon dizisi olan Suits, çeşitli sebeplerden dolayı eğitimini yarıda bırakmış, okuyup anladığı hiçbir şeyi unutmayan bir dahi olan Mike Ross ile New York şehrinin en iyi avukatlarından biri olan Harvey Specter’ın tesadüf eseri karşılaşması sonucu Harvey’nin Mike’ı üniversite okumamış olmasına rağmen avukat olarak işe almasıyla başlar ve bu olay üzerinden hikaye devam eder.

Not: True Detective ile Suits’te kullanılan müzikler tek kelimeyle efsane. Dolayısıyla izlerken Shazam’ı yanınızda hazır bulundurmayı unutmayın. Hatta bu müziklerden bir tanesini buraya bırakıp yazımı bitirmek istiyorum. Kendinize iyi bakın. Sevgiler…

tkz

Share

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir