GERÇEKTEN ARAMIZDA YAŞAYAN “SÜPER GÜÇLERE” SAHİP İNSANLAR

Aramızda süper güçlere sahip insanların olabileceğini zaman zaman düşünürüz değil mi? Gerçekten var mı böyle insanlar diye düşünürken bir araştırma sonucu birkaç sonuca ulaştım. Gelin bu sonuçlara birlikte bakalım.

Ciğersiz Bajuralar:

Aquaman bak işine: Bajua halkı suyla çok iyi ilişkilere sahip. Denizden geçinene bu yarı göçebe topluluk için suyun altı da üstü kadar rahat. Nefeslerini 13 dakika tutabiliyor, 60 metreye kadar dalış yapabiliyorlar.

Röntgenci Natasha Demkina:

Natasha, 1987 yılıında Rusya’da doğdu. Özelliği, içini görebilmesi. Ayaklı X-Ray cihazı olan kadın, insanların kemiklerini ve dokularını görebiliyor, hatta buna göre teşhisler de koyabiliyor.

Işıklı Mışıklı Gören Concetta Antico:

Sanatçı Concetta Antico bir tetrakromat, yani gözünde bizim gözümüzde olduğundan daha fazla sayıda farklı renk koni hücrelesi var. Bu da ona bizim gördüğümüzden kat kat daha fazla rengi ayırabilme şansı veriyor.

Süper Samuray Isao Machii:

Isao Machii isimli bu özel arkadaş, ona saatte 158,29 km hızla ateşlenen bir BB silah mermisini kılıçla kesebilecek kadar hızlı. Sayısız Guiness dünya rekorunu da elinde bulunduruyor.

Bunu da Yemezsin Michel Lotito:

1950 yılında doğan ve 2007’de hayata gözlerini yuman Fransız Michel Lotito, normalde yenmeyecek olan her şeyi yemesiyle, daha da önemlisi sindirebilmesiyle biliniyordu. Lotito’nun yediği şeyler arasında cam, plastik, uçak parçaları ve çeşitli metal objeler yer alıyordu.

Ses Kasan Justine Mitchell:

Justine Mitchell, 39 yaşında süper duyma yetisini kazandı. Justine, gözlerini hareket ettirirken onların çıkardıkları sesi bile duyabiliyor. Kendi sesinin duyduğunda ise midesinin bulandığını söylüyor.

Esnek Garry Turner:

Ehler Danios adı verilen bir sendromla dünyaya gelen Garry Turner, hayatının büyük bir kısmında sadece acı çekti. Bu hastalık sayesinde cildi inanılmaz derecede esnekleşmeye başladı.

Yazar: Maestro

Share

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir