FİREVASE

Hiç bir yangını yalnızca bir vazo yardımıyla engelleyebileceğinizi düşünür müydünüz? Artık düşünebilirsiniz. Nasıl olabilir ki böyle bir şey? Cevabını öğrenelim.

Güney Kore’de her yıl ortalama 10 bin evde yangın çıkıyor. Yangının büyük bir tehdit olması ve 2017’de çıkarılan yasayla her evde yangın söndürme tüpü bulundurulmasının zorunlu kılınmasına rağmen evlerin yüzde 58’inde yangın söndürme tüpü mevcut değil. Evlerdeki yangın söndürme tüpleri de tahmin etmesi zor olmasa gerek, bir köşeye kaldırılıp unutuluyor.

Korelilerin olası yangınlara müdahale etmelerini kolaylaştırmak için harekete geçen Samsung‘un sigorta markası Samsung Fire & Marine Insurance, ajansı Cheil Worldwide ile işbirliğiyle pratik bir çözüm sunuyor. Firevase yani Yangın Vazosu adı verilen sistem yangınlara karşı koruma sağlıyor.

Bu yangın vazosu, ilk bakışta sıradan bir vazo gibi görünüyor. Yangın vazosu, içerisindeki potasyum karbonat sayesinde oksijeni baskılayarak yangınlara acil müdahalelerde kullanılabiliyor. Bir köşeye kaldırılıp unutulan yangın söndürme tüplerini el altındaki yangın müdahale araçlarına dönüştüren Yangın vazosu, geçtiğimiz yılın Aralık ayına kadar 100 binden fazla haneye ücretsiz olarak dağıtıldı. Ve günden güne kullanımı yaygınlaşan bu ürün belkide ilerleyen dönemde hayatımızın vazgeçilmezlerinden biri olur. Kim bilir…

Yazar: Maestro

Share

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir